Kilidi hırsız açabilir mi?

Kilidi hırsız açabilir mi?

Kilit üstüne anahtar bırakma huyu 7 den 70 e kadar birçok insanın yaptığı ve faydasının olduğunu düşündüğü bir işdir. Bu yapılan işlemle dışarıdan kapının hırsızlar tarafından açılamayacağına inanılarak yapılan bir olaydır. Peki kilit üzerinde anahtar bırakma sizi ne derece hırsızdan korur? bu işin aslı nedir ve kapının üzerinde anahtar varken kapıyı dışarıdan açmak mümkünmüdür sorularını merak edenler için bu konuyu değişik yönleri, yanlışları ve doğruları ile ele almak istedik.

Evlerde yada işyerlerinde kapının iç kısmında hırsıza karşı emniyet adına kilit üzerinde anahtar bırakma huyunun sizlere artısı ve eksisi şudur. Bu yapılan işlem zaman içerisinde insanlarda bir alışkanlık haline gelmiş ve dalgın olduğunuz bir gün iç kısımda kapı üzerinde bıraktığınız anahtarı almayı unutup çıktığınız da olur. Bu durumda kapınızı elinizdeki diğer yedek anahtarlar ile açma şansınız olmaz. Kullanmış olduğunuz anahtarı kapıya iç kısımdan taktığınızda barelin iç kısımdaki bölümü aktif olup sadece iç kısımın çalışması açılıp kapanması sağlanırken, kapının dış kısmında anahtar bırakmanın da iç kısımdan kilidin açılmamasını sağlayacağını unutmamalıyız. Dış kısımdan anahtar takıldığında ise sistem sadece dış kısım olarak aktif olur ve iç kısım pasif konuma düşer?

İç Kısımdan Kilit Üzerine Bırakılan Anahtarın Size Eksisi

Bu eksilerden en başta geleni yukarıdada yazdığımız gibi zaman içerisinde bu hareketin alışkanlık haline gelmesi ve dalgın bir anda anahtarı kilit üzerinden almadan çıkmanıza sebep olmasıdır. Çilingirlerin en sevdiği iş aslında budur ????. Elinizde yedek bir  anahtar vardır ama o iç kısımda kilit üzerinde unutulan anahtardan dolayı elinizdeki yedek anahtar kapınızı açmaz. Bu durumda size en yakın çilingir ile iletişime geçiniz? ????

Eksilerden bir diğeri ve en önemlisi dediğimiz kısım kapının iç kısmında anahtar bıraktığınızda bir tanıdığınız, anneniz babanız yada oğlunuz eve girmesi gerektiğinde eve giremeyecek, ve siz içerdeyken sizden haber alınamazsa ellerinde yedek bir anahtarda varsa kontrol amaçlı da eve giremeyeceklerdir. Bu durumdada bir çilingir yardımı ile uğraşılarak kapı açılmak süreti ile eve girilebilecektir.

+30 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.